facebook

Відлига по-корейськи? Найхолодніша Олімпіада в найгарячішому місці

Через дуже холодну й вітряну погоду Олімпійські ігри в південнокорейському Пхйончхані вже називають одними з найхолодніших в історії. Але водночас Олімпіада відбувається в одній із політично найгарячіших точок планети – на розділеному Корейському півострові, а ядерну проблему Північної Кореї вважають одним із найбільших викликів у сучасному світі. Повідомляє www.radiosvoboda.org

За пару днів до відкриття Олімпійських ігор температура повітря в Пхйончхані стабільно тримається значно нижче нуля, доходячи вночі до мінус 21 градуса. Окрім того, сильний вітер загрожує змаганням стрибунів із трампліна.

Через сильні холоди багато власників квитків на церемонію відкриття Олімпіади, яка відбудеться у п’ятницю, 9 лютого, не хочуть їхати. Тим, хто буде на церемонії, організатори обіцяють теплі водяні подушки і вдосталь гарячих напоїв.

Але найхолодніша Олімпіада за багато десятиліть, з політичної точки зору, відбувається на найгарячішому півострові світу, розділеному між Південною та Північною Кореєю.

Віце-президент США Майк Пенс, який буде на церемонії відкриття Олімпіади в Пхйончхані, звинуватив комуністичну Північну Корею в ядерних та ракетних амбіціях – власне, про це президент США Дональд Трамп говорить постійно.

Віце-президент США Майк Пенс промовляє до журналістів на американській військовій базі на Алясці перед відбуттям до Японії та на Олімпіаду до Південної Кореї. 5 лютого 2018 року.

Віце-президент США Майк Пенс промовляє до журналістів на американській військовій базі на Алясці перед відбуттям до Японії та на Олімпіаду до Південної Кореї. 5 лютого 2018 року.

«Відверто кажучи, ми їдемо на Олімпіаду, щоб упевнитись, що Північна Корея не використає потужний символізм на тлі зимової Олімпіади, щоб затерти правду про їхній режим – режим, що утискає власний народ, режим, який загрожує країнам цілого світу, режим, який продовжує нестримну гонитву в розробці ядерної зброї і балістичних ракет і використовує їх для погроз сусідам, і навіть погрожує Сполученим Штатам Америки», – сказав Пенс.

«Олімпійський дух дав надію Корейському півострову»

Але все ж таки з античних часів на час Олімпіад припинялись війни, і нині є ознаки, що проведення Олімпіади в Пхйончхані вже дало певний шанс для нормалізації ситуації на Корейському півострові і діалогу між Південною та Північною Кореями.

«Зимові Олімпійські ігри, Пхйончхан-2018, дали ще один новий початок на Корейському півострові. Вони відчинили двері до мирного діалогу між Республікою Корея та Демократичною Народною Республікою Корея. Олімпійський дух звів дві сторони разом, які впродовж дуже тривалого часу були розділені через недовіру й ворожнечу. Олімпійський дух приніс справжню надію на краще майбутнє для кожного на Корейському півострові», – сказав на засіданні Міжнародного олімпійського комітету в Південній Кореї його президент Томас Бах.

Президент МОК Томас Бах виступає на засіданні МОК у Південній Кореї за кілька днів до відкриття Олімпіади в Пхйончхані. 6 лютого 2018 року.

Президент МОК Томас Бах виступає на засіданні МОК у Південній Кореї за кілька днів до відкриття Олімпіади в Пхйончхані. 6 лютого 2018 року.

Символами певного залагодження протистояння двох Корей стало надсилання Північною Кореєю своїх спортсменів – це вже дуже важливо. Ба більше, спільна корейська команда буде виступати під спільним прапором.

Ще один символ: Північна Корея надіслала свого формального голову держави до Південної Кореї на відкриття Олімпіади. 90-річний Кім Йон Нам протягом останніх майже 20 років є головою президії Верховних народних зборів – формального парламенту Північної Кореї, який затверджує рішення вищого керівництва – насамперед Кім Чен Ина.

«Це перший візит Кім Йон Нама, конституційного глави (північнокорейської) адміністрації, до нашої країни. Він є найвищим посадовцем (Північної Кореї), який відвідав нас на сьогоднішній день», – сказав речник президента Південної Кореї Кім Ийгьом і додав: «Візит свідчить про налаштованість Північної Кореї на поліпшення міжкорейських відносин і успіх Олімпіади, а також говорить про щире, щиросерде ставлення».

За три дні до відкриття Олімпіади північнокорейський паром привіз оркестр зі 140 музикантами. Це стало можливим завдяки тимчасовому зняттю санкцій – перед цим північнокорейський оркестр був у Південній Кореї 16 років тому.

Південний кореєць тримає портрет північнокорейського лідера Кім Чен Ина, протестуючи проти прибуття парому з північнокорейським оркестром у порту Мухо в Донгае. 6 лютого 2018 року

Південний кореєць тримає портрет північнокорейського лідера Кім Чен Ина, протестуючи проти прибуття парому з північнокорейським оркестром у порту Мухо в Донгае. 6 лютого 2018 року

«Політична напруга не зникне за один день. Спорт не може дати миру, але Олімпійські ігри можуть дати шанс з допомогою потужних символів. Це наше палке бажання для корейського народу й для цілого світу, що цей діалог, який зараз лише почався, триватиме», – сказав президент МОК Бах.

Олімпіада дає шанс не лише для діалогу і потужних жестів на потенційне примирення Півдня й Півночі півострова, але також є шансом для якогось контакту і навіть діалогу між Північною Кореєю та США.

Талісман Зимових Олімпійських Ігор в Пхйончхані вітає гостей.

Талісман Зимових Олімпійських Ігор в Пхйончхані вітає гостей.

«Що стосується будь-якого контакту з північнокорейською делегацією. Я не просив про зустріч, але подивимось, що буде», – тримав інтригу віце-президент США Майк Пенс, який перед Південною Корею відвідує Японію, яка також дуже стурбована ракетною і ядерною програмами Пхеньяна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *