facebook

Українці зможуть їздити без прав: всі деталі нововведення

Українцям можуть дозволити керувати автомобілями, не маючи водійського посвідчення і страховки. Відповідний законопроект №9105 зареєстрований у Верховній Раді.

Що чекає автовласників, пояснив юрист Володимир Караваєв на своїй сторінці в Facebook, передає politeka.net .

«Депутати хочуть спростити керування транспортним засобом шляхом скасування вимоги для громадян України мати водійське посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб і страховий поліс. Ідентифікація водія поліцейським повинна здійснюватися на підставі усної інформації від нього », – написав він.

Водій повинен буде «чітко і зрозуміло назвати своє прізвище, ім’я, по батькові, повна дата народження і / або номер договору страхування для перевірки поліцейським даних з відповідної бази».

«У разі, якщо водій цього не зробить, – його очікує штраф у розмірі 425 грн. А якщо поліцейський буде не в змозі встановити особу (в тому числі з-за нечіткого або незрозумілого мови) – водія можна затримати, провести особистий огляд, включаючи речі і документи, тимчасово затримати його транспортний засіб або усунути від управління транспортним засобом «, – додав Караваєв.

Він також уточнив, що оскарження не припиняє дії поліцейського.

У свою чергу одна з ініціаторів згаданого законопроекту нардеп Ірина Суслова впевнена: перевірити наявність прав копам простіше простого.

«Кожен представник правоохоронних органів сьогодні має планшет, особливо ті, які працюють на дорогах. Вони мають доступ до бази даних. Вбиваючи моє ім’я, вони розуміють, чи є у мене права, чи маю я право керувати транспортним засобом, чи маю я страховий поліс і чи є поліс у авто, на якому я пересуваюся », – роз’яснила вона в ефірі ObozTV.

За її словами, це питання назрівав давно, оскільки нинішні правила лише ускладнюють життя водіям. До неї, наприклад, зверталися чимало знайомих, які виїхали з дому, забувши права, і зіткнулися з неприємностями. Їх зупиняли, принижували і навіть забирали авто, якщо не було людини з правами, який міг би пересісти за кермо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *