facebook

«Чеський Майдан» домігся відставки чиновника, який відкривав «представництво» «ДНР»

Депутат парламенту Чехії від Комуністичної партії Зденек Ондрачек 6 березня подав у відставку з поста глави парламентської комісії з контролю за діяльністю Генеральної інспекції сил безпеки, повідомляє 1news.com.ua

фото aktualne

В останні дні тисячі протестуючих в різних містах Чехії вимагали відставки Ондрачек з поста. Головним аргументом протестуючих було те, що в листопаді 1989 року він, будучи співробітником спецназу сил безпеки, брав участь в придушенні молодіжних демонстрацій проти комуністичного режиму.

Комісія, яку в кінці минулого тижня очолив Зденек Ондрачек, розслідує злочини поліцейських, митників і тюремних наглядачів.

Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш заявив 5 березня, що буде домагатися звільнення з посади Ондрачека, незважаючи на те що голосування в парламенті 2 березня по його кандидатурі вважається таким, що відбулося.

Призначення депутата було пов’язано з рішенням чеських комуністів підтримати пропозиції партії ANO, яка перемогла на парламентських виборах, але не отримала більшості. Комуністична партія Чехії вважає принциповим для підтримки ANO призначення депутата на посаду глави парламентської комісії, однак остаточне рішення про подальшу співпрацю партій буде прийнято після переговорів.

фото aktualne

Нагадаємо, 5 березня у Чехії пройшли багатотисячні протести після призначення депутата-комуніста Зденека Ондрачека головою комісії з інспекції сил безпеки.

Як повідомляє Aktualne, на Вацлавській площі в чеській Празі зібралися близько 10 тисяч осіб. В руках вони тримали прапори країни і Євросоюзу, а також плакати з критикою на адресу президента Мілоша Земана і Ондрачека.

Призначення Ондрачека — перший випадок, коли представник комуністів отримав такий високий пост після падіння комунізму майже 30 років тому.

Ондрачек встиг прославитися і в Україні. У чеському місті Острава 1 вересня 2016 року відкрилося «представництво» бойовиків «ДНР». На його відкриття прийшов один депутат — член Комуністичної партії Зденек Ондрачек.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *